This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Blog

HomeCoach designCOACH DESIGN – Określenie swoich potrzeb podstawą do planowania domu marzeń.

COACH DESIGN – Określenie swoich potrzeb podstawą do planowania domu marzeń.

           Najważniejsze przed rozpoczęciem pracy z projektantem jest określenie swoich potrzeb i marzeń.  Przemyśleć jak chcemy by wyglądało nasze życie , jak będziemy funkcjonować naszym domu mieszkaniu? Ile członków rodzimy musi pomieścić wnętrze, czego potrzebuje każdy z nich? Największym błędem jest skupianie się tylko na sferze estetycznej, prowadzi ono do tego że wnętrze jest ładnym obrazkiem kompletnie do nas nie pasującym i już po kilku miesiącach mieszkania pojawia się potrzeba zmian bo nie ma gdzie pochować butów wszystkich członków rodziny i wchodząc do domu potykamy się o stertę obuwia, bo przydał by się stolik śniadaniowy na szybkie poranne posiłki , a tak wszyscy idą jeść do salonu i kanapa jest już cała w dżemie, a podobał nam się taka stylowa jasna jak z gazety, a teraz ta piękna kanapa jest zaścielona kocem by się nie brudziła.
           Poniżej kila pytań które warto sobie przeanalizować przed spotkaniem z projektantem, a także, a może i przede wszystkim jeśli samemu planujesz zaprojektować, odświeżyć swoje wnętrze?

JAK JEST

  1. Co obecnie nie pasuje Ci w Twoim mieszkaniu, co ci zawadza?
  2. Jakie problemy w codziennym funkcjonowaniu chciałabyś rozwiązać?
  3. Na co brak Ci miejsca?
  4. Spójrz na swoje mieszkanie i przeanalizuj które meble, dekoracje budzą twoje pozytywne, a które negatywne emocje i dlaczego?

JAK POWINNO BYĆ

  1. Jaki efekt chcesz osiągnąć?
  2. Co cię inspiruje, napędza?
  3. O czym marzysz?
  4. Jak widzisz swoją przyszłość, swój piękny  nowy dom ? Skup się przede wszystkim nie tylko na wystroju ale na wizji/obrazku Siebie i swojej rodziny we wnętrzu.
              Rozwijając kwestę ostatniego podpunktu. jeśli np. lubisz czytać książki to nie myśl – muszę wstawić regał ale wyobraź sobie przestrzeń w jakiej  czytasz książkę. Czy jest jasna, czy  ciemna z nastrojowym  światłem? Czy najwygodniej Ci jak zanurzysz się w fotelu z podnóżkiem czy może czytasz w łóżko?  Wówczas będziesz wiedzieć gdzie masz wstawić taki regał i jaką aura go otoczyć. Czasami warto zacząć od szczegółów bo one najwięcej o nas mówią.Taka analiza rozwiąże wiele problemów i wątpliwości i pomoże zaprojektować dom w 100% dopasowany do Ciebie. Zwłaszcza że większość osób nie ma spójnej wizji swojego domu ,a na ogół składa się ona z „obrazków” w naszej głowie, wyobrażeń tego jak będziemy spędzać w nim czas, jak będziemy ubierać dzieci do szkoły, biesiadować przy spólnym stole, a może robić imprezy przy obszernej sofie.

 Dom powinien być dla nas a nie my dla domu.

           Ma być oczywiście piękny ale Nasz – pomagać nam w codziennym życiu, ułatwiać je a nie utrudniać. Nie obciążać nadmiernym sprzątaniem. Być taki by wszystko czego potrzebujemy było pod ręką, a po pracy być ostoją relaksu która sprawia że wracamy do domu i uśmiechamy się, że w końcu jesteśmy w dom i że to że musimy ugotować obiad i zrobić pranie to nie problem bo mamy kuchnię w której czujemy się jak Nigella Lawson, a pranie to nie problem bo nie zwala ono podłogi w łazience tylko leży w koszu na pranie i czeka na swoją kolej. Takiego domu życzę Wam wszystkim !